infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

Autorzy najlepszych prac o Ełku nagrodzeni

2021-12-23
Rozstrzygnięto konkurs na najlepszą pracę dyplomową o tematyce związanej z miastem Ełk. Konkurs organizowany był już po raz czternasty. W tegorocznej edycji nagrodzono autorów czterech prac.

Fot. UM Ełk
Celem konkursu jest popularyzowanie tematyki związanej z Ełkiem, umożliwienie autorom pracy promowania ich osiągnięć, a także zachęcanie do podejmowania nowatorskich prac naukowo – badawczych poświęconych naszemu miastu.

Do udziału w konkursie co roku Prezydent Miasta Ełku zaprasza autorów prac licencjackich, magisterskich, inżynierskich, doktorskich oraz słuchaczy studiów podyplomowych. W tym roku na konkurs wpłynęło 12 prac.

Złożone prace oceniała powołana przez Prezydenta Ełku kapituła konkursowa. Po zapoznaniu się z rekomendacją Kapituły Prezydent przyznał cztery nagrody:

1) w kategorii prac inżynierskich najlepiej oceniono 2 prace:

- pracę Julii Kruszewskiej (Politechnika Białostocka) pt. „Wpływ metali ciężkich zawartych w pyłach drogowych na zdrowie mieszkańców Ełku”

- pracę Karoliny Skorupy (Politechnika Białostocka) „Projekt parku przy dworcu PKP w Ełku”

2) w kategorii prac magisterskich najlepiej oceniono 2 prace:

- pracę Karoliny Pietruk (Politechnika Białostocka) „Dom spokojnej starości”

- pracę Jarosława Kamińskiego (Uniwersytet Warmińsko – Mazurski) „Wpływ technologii informacyjnych na efektywność administracji publicznej z uwzględnieniem doświadczeń Urzędu Miasta Ełku”

3) w kategorii prac licencjackich nie przyznano nagród.
ie (UM Ełk)