infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 29 stycznia 2022 roku, imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

Nowe lodowisko oficjalnie otwarte

Opublikowano dnia 2022-01-03
Od dzisiaj ełczanie i turyści mogą korzystać z nowego sztucznego lodowiska w kompleksie sportowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku.

Fot. UM Ełk
Oficjalne otwarcie nowego lodowiska odbyło się dzisiaj (3 stycznia). W uroczystości uczestniczyli m.in. ełccy parlamentarzyści, prezydent Ełku oraz zaproszeni goście. Prezydent przekazał oficjalnie lodowisko w użytkowanie dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

- Pierwsze lodowisko w naszym mieście powstało w 2012 roku. Była to hala namiotowa, która służyła ełczanom przez 8 sezonów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Jako samorząd zdecydowaliśmy się na budowę nowego obiektu i jest to jedna z największych w ostatnim czasie inwestycji w infrastrukturę sportową w naszym mieście. Nowa tafla lodowiska ma powierzchnię 800 m2 i pomieści 60 osób. Mam nadzieję, że posłuży nie tylko do prowadzenia zajęć sportowych, czy jazdy rekreacyjnej, ale również wspomoże rozwijanie kolejnych pasji – powiedział Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Nowa hala lodowiskowa powstała w miejscu dotychczasowej hali namiotowej w kompleksie sportowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku. Koszt budowy lodowiska wraz z zapleczem i wyposażeniem wyniósł ponad 4 mln zł, z czego ok. 2,4 mln zł pochodzi z budżetu miasta Ełku. Na realizację przedsięwzięcia miasto pozyskało ponad 1,6 mln zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zakres inwestycji obejmował m.in. demontaż istniejącej hali namiotowej i instalacji lodowiska oraz budowę hali wraz z zapleczem (m.in. szatnie, toalety, wypożyczalnia łyżew). Wykonano instalacje elektryczne i sanitarne. Zainstalowane zostało nagłośnienie i monitoring obiektu. Przebudowano dojścia piesze i dojazdy do budynku, a teren zagospodarowano zielenią.

Fot. UM Ełk
W dniach 3 i 4 stycznia 2022 r. korzystanie z lodowiska i wypożyczalni łyżew będzie bezpłatne.
ie (UM Ełk)

Reklama