infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 10 czerwca 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Niebezpieczne sytuacje na drogach w powiecie ełckim

Opublikowano dnia 2022-06-22
Na drogach powiatu ełckiego doszło do dwóch poważnie wyglądających zdarzeń drogowych. Na szczęście pomimo dużych uszkodzeń pojazdów podróżujący nie odnieśli obrażeń.

Fot. KPP Ełk
Policjanci z Ełku pracowali wczoraj (21.06.2022r.) przy poważnie wyglądających zdarzeniach na drogach. Do pierwszego z nich doszło na trasie S61 na odcinku Wysokie-Raczki. Tam kierowca pojazdu ciężarowego z pustą naczepą do przewozu zwierząt stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, gdzie jego pojazd się przewrócił. Kierowca jechał sam i nie doznał obrażeń podczas zdarzenia. Był trzeźwy. Został ukarany mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Akcja wydobycia ciężarówki z rowu jest trudnym zadaniem, wymagającym specjalistycznego sprzęt, dlatego działania trwały kilka godzin.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 16 przed miejscowością Bartosze. Tam kierowca osobowego BMW podczas manewru wyprzedzania zderzył się z jadącym z naprzeciwka tirem. Samochód osobowy wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na miejscu została udzielona pomoc medyczna uczestnikom zdarzenia, na szczęście nikt nie wymagał hospitalizacji. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych.
KPP Ełk

Reklama