infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 10 czerwca 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Pijana 28-latka potrąciła rowerzystę

Opublikowano dnia 2022-06-29
Nietrzeźwa kierująca samochodem marki Audi A6 potrąciła 17-letniego rowerzystę. Nastolatek został przewieziony do szpitala. Okazało się, że kobieta w ogóle nie posiada prawa jazdy.

Fot. KPP Ełk
Do zdarzenia doszło wczoraj (28.06.22) o godzinie 16:10 w Ełku na ulicy Grajewskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Audi A6 28-letnia mieszkanka Ełku potrąciła przejeżdżającego przez oznakowane przejście dla pieszych 17-letniego rowerzystę. Nastolatek z ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującej audi wykazało 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że kobieta w ogóle nie posiada prawa jazdy.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz minimum 5.000 złotych grzywny. Kobieta odpowie także za kierowanie bez uprawnień i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za co grozi jej kara grzywny do 5.000 zł.
KPP Ełk

Reklama