infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 9 sierpnia 2022 roku, imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Włamywacz wpadł na gorącym uczynku

Opublikowano dnia 2022-07-04
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 35-letniego mieszkańca Ełku, który włamał się do firmy produkcyjnej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci udowodnili 35-latkowi także kilka innych włamań.

W piątek (01.07.2022) około godziny 2:30 policjanci patrolując strefę produkcyjno – przemysłową miasta przy jednej z firm zauważyli zaparkowanego busa. To wzbudziło ich czujność. Postanowili więc sprawdzić zabezpieczenia ogrodzenia i wówczas zauważyli rozciętą siatkę ogrodzeniową, a przy niej leżący sprzęt mechaniczny. Po kilku minutach podczas sprawdzania terenu firmy policjanci zauważyli biegnącego mężczyznę. Po zatrzymaniu okazało się, że to 35-letni mieszkaniec Ełku. Jak się okazało mężczyzna włamał się do budynku produkcyjnego, gdzie już zdążył przygotować do wyniesienia przewody elektryczne.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że już wcześniej, w okresie maja i czerwca bieżącego roku, mężczyzna trzykrotnie włamał się do siedziby spółki, skąd ukradł między innymi przewody i silniki elektryczne, a także elementy linii produkcyjnej. Łącznie wartości start została oszacowana na kwotę 21.000 zł. Śledczy udowodnili mężczyźnie także włamanie do stacji benzynowej i kradzież silnika elektrycznego o wartości około 1.000 zł. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Co istotne, podczas przeszukania mieszkania 35-latka policjanci znaleźli jeszcze susz roślinny. Wstępne badania wykazały, że to marihuana.

Mężczyzna odpowie za 5 kradzieży z włamaniem oraz posiadanie środków odurzających. Za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę na 3 miesiące.
KPP Ełk

Reklama