infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 9 sierpnia 2022 roku, imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Zamknięcie wiaduktu łączącego ulice Suwalską i Dąbrowskiego

Opublikowano dnia 2022-07-05
W związku z kolejnym etapem prac realizowanym w ramach przebudowy linii kolejowej Rail Baltica, od 11 lipca zostanie zamknięty przejazd pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulic Suwalskiej i Dąbrowskiego.

Fot. UM Ełk
W związku z wykonywaniem robót budowlanych na linii kolejowej E-75 (Rail Baltica) od dnia 11 lipca 2022 r. zostanie wprowadzona kolejna czasowa zmiana organizacji ruchu na ulicach miasta Ełku.

Główny wykonawca prac tj. firma Budimex SA planuje od poniedziałku (11 lipca) zamknięcie dla ruchu pojazdów i pieszych drogi pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulic Suwalska i Dąbrowskiego. Na tym terenie będą prowadzone roboty związane budową drogi wraz z jezdnią, chodnikami, ścieżką rowerową, kanalizacją deszczową i oświetleniem ulicznym.

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem będzie miało charakter czasowy. Komunikacja między ul. Suwalską i ul. Dąbrowskiego zostanie zapewniona przez wprowadzenie objazdu ulicami Suwalską, Łukasiewicza, Sikorskiego, Gdańską, Mickiewicza.

Tymczasowe trasy dojść dla pieszych zostaną oznakowane tablicami informacyjnymi. Podczas zamknięcia przejazdu pod wiaduktem na ul Dąbrowskiego ruch pieszych od strony ul. Suwalskiej do Centrum zostanie przekierowany na oznakowane przejście przez tory kolejowe prowadzące od strony ul. Sportowej przez peron nr 2 dworca kolejowego, ul. Dąbrowskiego do ul. Mickiewicza (i odwrotnie).

Zmianie również ulegną rozkłady i trasy linii autobusowych nr 1, 2, 3, 4, 5, 12 i 18.
UM Ełk

Reklama