infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Przydusili seniora i splądrowali jego mieszkanie

Opublikowano dnia 2022-08-09
24-latek z 15-latkiem dostali się do mieszkania starszego mężczyzny. Przydusili go i splądrowali mieszkanie w poszukiwaniu wartościowych rzeczy. Już następnego dnia napastnicy byli zatrzymani.

W minioną środę, wcześnie rano w małej miejscowości w powiecie ełckim doszło do rozboju. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dwaj mężczyźni dostali się do mieszkania 81-latka. Wiedzieli, że senior mieszka sam. Przydusili go, doprowadzając do nieprzytomności i przeszukali jego dom w poszukiwaniu wartościowych rzeczy. Ukradli z portfela 400 złotych oraz telefon. Już następnego dnia policjanci wytypowali i zatrzymali dwie osoby w związku z tym zdarzeniem: 15 i 24-latka. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że to znajomi, którzy wspólnie postanowili okraść seniora i użyli do tego przemocy.

Pracując nad tą sprawą, policjanci wrócili także do starszych zdarzeń. Dzięki temu ustalili, że ten 24-latek już wcześniej dokonywał rozbojów. W związku z tym prokurator przedstawił mu także zarzut rozboju na stacji paliw w 2018 roku. Wówczas zamaskowany 24-latek zabrał z kasy pieniądze, grożąc sprzedawczyni pałką teleskopową.

Wykonując szereg czynności w tej sprawie policjanci ustalili także, że 24-latek w 2019 roku w sklepie spożywczym w gminie Ełk wykorzystał okazję, że w lokalu nie było innych klientów. Wówczas prysnął sprzedawczyni w twarz gazem łzawiącym i zabrał z kasy utarg.

Sąd tymczasowo go aresztował. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.
KPP Ełk

Reklama