infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Ciężarówka w rowie - kierowca miał 3 promile

Opublikowano dnia 2022-08-30
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca pojazdu ciężarowego, którego pojazd wypadł z drogi i przewrócił się do rowu. Mężczyźnie nic się nie stało. Akcja wydobycia pojazdu z ładunkiem trwała kilkanaście godzin.

Fot. KPP Ełk
Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj (29.08.2022r.) w Prostkach. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 43-letni kierowca pojazdu ciężarowego z naczepą stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, gdzie jego pojazd przewrócił się na drzewa. Mężczyzna jechał sam i nie odniósł obrażeń. Zachowanie kierowcy świadczyło o tym, że jest pod działaniem alkoholu – nie mógł stać o własnych siłach i mówił bełkotliwie. Wstępne badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W naczepie pojazdu były przewożony ładunek – sadza. Akcja wydobycia takiego pojazdu jest trudnym zadaniem logistycznym. Wymagało to sprowadzenia specjalistycznego sprzętu. Policjanci zabezpieczali miejsce tego zdarzenia przez kilkanaście godzin.
KPP Ełk

Reklama