infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 10 czerwca 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Spacer po ekspresówce sporo kosztuje

Opublikowano dnia 2022-09-07
Pieszego, który szedł drogą ekspresową w okolicach Kalinowa zatrzymali ełccy policjanci - zaalarmowani przez zaniepokojonych kierowców. 43-letni pieszy stwarzał poważne zagrożenie na drodze i w każdej chwili mogło dojść do tragedii.

Na terenie powiatu ełckiego przybywa dróg ekspresowych, dlatego warto wiedzieć, jak prawidłowo z nich korzystać, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że drogi ekspresowe są przede wszystkim drogami o ograniczonej dostępności - dopuszcza się na nich tylko ruch samochodów i motocykli. Oznacza to, że po drodze ekspresowej nie mogą poruszać się m.in. piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy kierowcy pojazdów zaprzęgowych.

We wtorek (06.08.2022 r.) pod numer alarmowy dzwoniły zaniepokojone osoby poruszające się nową drogą ekspresową S61 w okolicach Kalinowa. Zgłoszenie dotyczyło pieszego, który szedł tą trasą.

Okazało się, że 43-letni pieszy stwarza zagrożenie na drodze. Pojazdy musiały go omijać, żeby nie doprowadzić do potrącenia. Policjanci powstrzymali go od takiej wędrówki. Mężczyzna tłumaczył, że pomylił drogi do domu i nie zdawał sobie sprawy, że może stwarzać zagrożenie. Ta „pomyłka” będzie go sporo kosztowała. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 520 złotych.
KPP Ełk

Reklama