infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 10 czerwca 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Ełckie Obchody Święta Niepodległości

Opublikowano dnia 2022-11-08
W tym roku w Ełku obchody Święta Niepodległości odbędą się w dniach 8-11 listopada. Dzisiaj (8 listopada) zaplanowano koncert Macieja Miecznikowskiego, w czwartek (10 listopada) odbędą się uroczystości przy pomniku marsz. Józefa Piłsudskiego, wspólne śpiewanie hymnu przez przedszkolaków, koncert oraz Msza Św. w intencji Ojczyzny. Natomiast w piątek (11 listopada) będzie można wziąć udział w Biegu Niepodległości.

Fot. UM Ełk
Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych dla każdego Polaka. W 1918 roku po 123 latach zaborów naznaczonych niewolą, cierpieniem i walką wielu pokoleń nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność.

Każdego roku ełczanie licznie uczestniczą w miejskich obchodach Święta Niepodległości. W tym roku również zaplanowano szereg inicjatyw aby uczcić tą ważną datę. Zachęcamy także do wywieszania flag państwowych jako symbolu naszego patriotyzmu.

8 LISTOPADA (WTOREK)
Sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury, godz. 19.00, wstęp wolny
Koncert „Wyśpiewać 100 lat niepodległości” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. W programie: najpiękniejsze polskie piosenki historyczne, przeboje z filmów „Pan Wołodyjowski” i „Prawo pięści”, czy stare hymny i pieśni religijne.

10 LISTOPADA (CZWARTEK)
 • godz. 12.00, amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury
  „Mały Polak” – odśpiewanie hymnu narodowego przez przedszkolaków oraz uczniów klas zerowych w Ełku.
 • godz. 16.30, Ratusz Miejski
  Uroczystości przy pomniku Józefa Piłsudskiego w asyście kompanii honorowej z Bemowa Piskiego.
 • godz. 17.00, sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury, wstęp wolny
  Koncert laureatów i wręczenie nagród w XV konkursie piosenki i pieśni patriotycznej.
 • godz. 18.00, katedra pw. św. Wojciecha
  Msza święta w intencji Ojczyzny (oprawa muzyczna: chór Kontrapunkt / organy: Rafał Sulima)


11 LISTOPADA (PIĄTEK)
Bieg niepodległości ulicami miasta Ełku po oznaczonej trasie. Dystans 1111 m jedno okrążenie (max 3 okrążenia), udział bezpłatny. Start i meta zlokalizowane będą przy Urzędzie Miasta (ul. Piłsudskiego).

Program zawodów:
• 9.30 – 11.00 – zapisy w biurze zawodów
• 11.11 – start biegu
• 11.35 – zakończenie biegu
• 11.40 – poczęstunek
• 12.00 – zakończenie imprezy

W biegu mogą wziąć udział wszystkie osoby, bez względu na wiek. Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu jest dobry stan zdrowia potwierdzony zaświadczeniem lekarskim lub złożenie podpisanego własnoręcznie oświadczenia.
Do udziału w biegu dopuszcza się osoby niepełnoletnie pod warunkiem sprawowania nad nimi opieki podczas trwania całej imprezy przez prawnych opiekunów. Udział nieletniego poprzedzony musi być złożeniem przez jego rodzica (opiekuna prawnego) pisemnego oświadczenia.

Impreza Finansowana z budżetu Miasta Ełku.
UM Ełk

Reklama