infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Policjanci pomagają osobom bezdomnym

Opublikowano dnia 2022-12-07
Policjanci z Ełku dotarli do osoby bezdomnej żyjącej w trudnych warunkach w opuszczonym miejscu bez wody i prądu. Mężczyzna otrzymał pomoc medyczną. O jego trudnej sytuacji zostały także powiadomione instytucje pomocowe.

Fot. KPP Ełk
Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiło się zgłoszenie o osobie bezdomnej, która może potrzebować pomocy. Ełccy policjanci sprawdzili rejon zaznaczonego miejsca i potwierdzili, że przebywa tam osoba bezdomna.

Mężczyzna przebywał w opuszczonym miejscu bez prądu i wody. Z uwagi na panujące temperatury i warunki życia mężczyzny policjanci wezwali pogotowie ratunkowe. Nie został on hospitalizowany. Policjanci wskazali mu miejsca, gdzie może skorzystać z fachowej pomocy. Funkcjonariusze powiadomili również m.in. ośrodek pomocy społecznej o trudnej sytuacji mężczyzny. Na tym nie kończy się pomoc policjantów, bowiem dzielnicowi będę w dalszym ciągu monitorować sytuację tego człowieka.

Policjanci stale sprawdzają takie miejsca. Reagują na wszystkie zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci oferują pomoc każdej napotkanej osobie bezdomnej, jednak zdarza się, że albo nie chcą z niej skorzystać, albo po kilku dniach spędzonych w noclegowni wracają w miejsca, które w jesienno-zimowych warunkach zagrażają ich życiu.

Policjanci apelują do mieszkańców o zwracanie uwagi na bezdomnych oraz na osoby starsze mieszkające samotnie, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur.
KPP Ełk

Reklama