infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

W złości zniszczył 8 samochodów

Opublikowano dnia 2022-12-16
Policjanci zatrzymali 18-latka z Ełku, który dał upust swojej złości i urywał lusterka w zaparkowanych samochodach. Zauważyli to mieszkańcy, którzy natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy. Straty tego chuligańskiego zachowania wyniosły blisko 5000 złotych.

Fot. KPP Ełk
Po szybkiej reakcji od zaniepokojonych mieszkańców i telefonicznym zgłoszeniu policjanci zatrzymali 18-latka, który niszczył samochody. Do tego aktu wandalizmu doszło w nocy (13.12.2022 r.) na parkingu sklepowym w Ełku. Agresywny mężczyzna urywał lusterka w zaparkowanych samochodach. Na widok policjantów zaczął uciekać na pobliskie osiedle. Na niewiele się to zdało, bo szybko został zatrzymany. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy – miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmu.

Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyzna bez wyraźnego powodu postanowił zniszczyć samochody. Twierdził, że dał w ten sposób upust swojej złości, bo był zdenerwowany swoją sytuacją życiową. To nie usprawiedliwia jego agresywnego zachowania.

Teraz 18-latek będzie musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania. Wartość strat została oszacowana na blisko 5000 złotych. Za niszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest czujne oko mieszkańców. Szybka reakcja w przypadku zauważenia jakichkolwiek przejawów wandalizmu może przyczynić się do bezpośredniego i natychmiastowego zatrzymania sprawcy.
KPP Ełk

Reklama