infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

EkoSłupki mierzą jakość powietrza

Opublikowano dnia 2022-12-21
W Ełku zostały zamontowane dwa „EkoSłupki”, które zmierzą stężenie zanieczyszczeń w powietrzu. Są to kolejne urządzenia monitorujące stan powietrza w mieście.

Fot. UM Ełk
„EkoSłupki” zostały zamontowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Ełku (Ogród Sensoryczny) oraz na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Urządzenia posiadają funkcję pomiaru stężenia zanieczyszczeń w powietrzu pyłów zawieszonych: PM1, PM2,5, PM10 i folmaldehydów HCHO oraz temperatury powietrza, ciśnienia i wilgotności. Jednocześnie sygnalizują jakość powietrza za pomocą oświetlenia LED według Polskiego Indeksu Jakości Powietrza przyjętego przez GIOŚ.

Wyniki pomiarów „EkoSłupków” są dostępne w aplikacji mobilnej „EkoSłupek”, zamkniętej aplikacji mobilnej „Air Sensor” oraz przez stronę www do panelu Airsensor.eu.

Jednocześnie na terenie miasta trwa pomiar czystości powietrza przez 8 czujników do pomiaru stężenia pyłów PM2.5 i PM10 dzięki, którym mieszkańcy mogą sprawdzić bieżący stan powietrza w pobliżu swojego domu, miejsca pracy czy budynków użyteczności publicznej.
UM Ełk

Reklama