infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Autorzy najlepszych prac dyplomowych o Ełku nagrodzeni

Opublikowano dnia 2022-12-23
Już po raz piętnasty organizowany był konkurs pn. "Nagroda Prezydenta Miasta Ełku za wyróżniającą się pracę dyplomową o tematyce związanej z miastem Ełk". W tym roku prezydent nagrodził autorów 6 najlepszych prac. Wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Miasta.

Fot. UM Ełk
Celem konkursu jest popularyzowanie tematyki związanej z Ełkiem, umożliwienie autorom pracy promowania ich osiągnięć a także zachęcanie do podejmowania nowatorskich prac naukowo – badawczych poświęconych naszemu miastu. Do udziału w konkursie - jak co roku - Prezydent Miasta Ełku zaprosił autorów prac licencjackich, magisterskich, inżynierskich, doktorskich oraz absolwentów studiów podyplomowych.

Poprzednie edycje konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem autorów prac. Podobnie było i tym razem, na konkurs wpłynęło 18 prac. Oceniała je kapituła powołana przez prezydenta Ełku.

Po zapoznaniu się z rekomendacją Kapituły prezydent Ełku przyznał trzy nagrody i trzy wyróżnienia.

W kategorii prac doktorskich nagrodę otrzymała Emilia Zamojska za pracę „Zawartość metali ciężkich w osadach dennych i roślinach wodnych jako wskaźnik antropogenicznych zanieczyszczeń w systemie rzeczno-jeziornym” (Politechnika Białostocka).

W kategorii prac magisterskich najwyżej oceniono pracę Karoliny Ornowskiej -„Muzeum teatru na Zamku w Ełku” (Politechnika Białostocka).

W kategorii prac licencjackich nagrodę otrzymał Marcin Andruszkiewicz za pracę „Działania policji w zakresie bezpieczeństwa wodnego, na przykładzie Warmii i Mazur, ze szczególnym uwzględnieniem miasta Ełk” (Uniwersytet Warmińsko – Mazurski)

W kategorii prac inżynierskich nie przyznano nagród.

Oprócz nagród prezydent przyznał trzy wyróżnienia, które otrzymały:

1. Barbara Iżbicka za pracę „Działalność administracji oświatowej wobec agresji uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w czasie pandemii” (Uniwersytet Warmińsko – Mazurski).

2. Marta Hyzopska za „Wariantowy projektu konstrukcji wieży widokowej” (Politechnika Białostocka).

3. Aleksandra Wnukowska za „Perspektywy rozwoju transportu miejskiego w Ełku” (Uniwersytet Gdański).

21 grudnia podczas spotkania w ratuszu prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz wręczył nagrody autorom najlepszych prac.
UM Ełk

Reklama