infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Miejskie spotkanie opłatkowe

Opublikowano dnia 2022-12-23
Po dwuletniej przerwie w Ełckim Centrum Kultury odbyło się miejskie spotkanie opłatkowe. Wydarzenie uświetniły przedstawienie i występy uczniów z miejskich szkół. Spotkanie opłatkowe było okazją do złożenia sobie życzeń, podzielenia się opłatkiem i wspólnego kolędowania, które poprowadził Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk.

Fot. UM Ełk
Setki osób zgromadziło się w Ełckim Centrum Kultury na miejskim spotkaniu opłatkowym. Goście mieli okazję do przedświątecznych przemyśleń oraz do podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Wśród zgromadzonych byli m.in.: przedstawiciele samorządu, ełccy parlamentarzyści, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji miejskich, wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych, służby zdrowia, organizacji pozarządowych i związków zawodowych.

Wydarzenie uświetnił występ chóru „Fantazja” ze Szkoły Podstawowej nr 4 pod kierunkiem Pana Tomasza Sulimy oraz przedstawienie świąteczne pt. „Jasełka z Małym Księciem – Bóg się rodzi” przygotowane przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku.

Po części artystycznej, w sali Zebra, harcerze przekazali Światełko Betlejemskie Ks. Biskupowi Jerzemu Mazurowi. O świąteczny nastrój zadbał Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk.

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz i Ks. Biskup Jerzy Mazur złożyli wszystkim życzenia świąteczne. Po części oficjalnej goście podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia oraz wspólnie zaśpiewali kolędy.
UM Ełk

Reklama