infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

2023-01-23
W miniony weekend ełccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Jeden ukrywał marihuanę w pudełku po butach, drugi w paczce po papierosach, obaj odpowiedzą za posiadanie narkotyków.

Fot. KPP Ełk
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że młody mieszkaniec gminy Prostki może posiadać zabronione substancje. W trakcie działań w tej sprawie policjanci w pokoju zajmowanym przez 21-latka w pudełku po butach ujawnili marihuanę. W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 50 gramów suszu i zatrzymali właściciela narkotyków.

Podczas minionego weekendu policjanci z Ełku zatrzymali także drugiego 21-latka z narkotykami. Podczas patrolowania miasta zwrócili na niego uwagę, kiedy popełnił wykroczenie porządkowe. W trakcie interwencji ujawnili także, że posiada on pudełko po papierosach wypełnione marihuaną.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności i wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw. Zabezpieczone substancje zostaną poddane specjalistycznym badaniom.

Te zdarzenia mogą mieć poważne konsekwencje w życiu tych młodych mężczyzn. Za posiadanie środków odurzających poniosą odpowiedzialność karną. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Ełk