infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Wypadek na trasie Ełk - Sędki

2023-04-06
18-latek kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy skody, który z kolei zderzył się z mercedesem. Dwie osoby trafiły do szpitala. 18-latek był trzeźwy, ale prawo jazdy miał niespełna miesiąc – już zostało mu zatrzymane. Natomiast kierowca skody biorący udział w zdarzeniu miał 0,75 promila alkoholu.

Fot. KPP Ełk
Do zdarzenia trzech pojazdów doszło wczoraj (05.04.2023 r.) około godz. 20.30 na trasie Ełk - Sędki. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 18-letni kierujący osobowym volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu skodą, który z kolei zderzył się z mercedesem. 18-latek prawo jazdy miał niespełna miesiąc. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci mu je zatrzymali.

Policjanci ustalili także, że jeden z kierujących, pokrzywdzony w tym zdarzeniu – 28-latek kierujący skodą był nietrzeźwy. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając 0,75 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i wysokie konsekwencje finansowe.

W wyniku zdarzenia 18-latek i 17-latka jadący mercedesem trafili do szpitala na obserwację.

Policjanci ustalają teraz dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia. Od rozstroju zdrowia poszkodowanych będą zależały konsekwencje dla sprawcy zdarzenia.
KPP Ełk