infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 10 grudnia 2023 roku, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Oddaj śmieci, zabierz drzewko

2023-04-19
Jak co roku, Urząd Miasta Ełku przygotowuje akcję „Śmieci oddajesz, drzewko dostajesz”, w ramach obchodzonych w tym tygodniu Ełckich Dni Ziemi.

Fot. UM Ełk
W czwartek (20 kwietnia) na placu Jana Pawła II w godz. 12.00-15.00 będzie można otrzymać sadzonkę drzewa w zamian za elektroodpady. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz zaprasza wszystkich mieszkańców do włączenia się w tę inicjatywę.

Osoby, które przyniosą elektroodpady, w zamian otrzymają sadzonkę drzewa. Ideą akcji jest aktywne dbanie o środowisko naturalne oraz przypomnienie jak ważna jest segregacja, szczególnie elektroodpadów, które zawierają liczne substancje szkodliwe oraz trujące. Bardzo ważny jest także aspekt edukacyjny, czyli uświadamianie mieszkańców, że tego typu odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci i należy z nimi postępować w odpowiedni sposób.

Podczas akcji Miejski Zakład Komunikacji, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami zaprezentują pojazdy, które są wykorzystywane do codziennej pracy w ramach działalności.
UM Ełk