infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Pożyczone narzędzia sprzedał w lombardzie

2023-04-19
42-latek pożyczył narzędzia od znajomego - twierdził, że chce zrobić kwietniki. Jednak okazało się, że kwietniki to pretekst, bo narzędzia zostały tego samego dnia sprzedane w lombardzie przez innego kolegę zaangażowanego w ten „nieprawy plan”.

Fot. KPP Ełk
42-latek pożyczył od swojego znajomego pilarkę i szlifierkę. Twierdził, że chce wykorzystać je w pracach domowych. Po upływie kilku dniu właściciel poprosił o zwrot swoich narzędzi. Swoje prośby ponawiał kilka razy, ale mężczyzna nie reagował i nie zwracał sprzętu. Okazało się, że już go nie miał, bo w rzeczywistości narzędzia zostały sprzedane w lombardach już w dniu pożyczki. Mężczyzna wciągnął w to jeszcze innego znajomego i poprosił go o „przysługę”. Sam nie miał takiej możliwości, więc chciał, żeby znajomy sprzedał te narzędzia.

Policjanci odzyskali sprzęt, żeby go przekazać prawowitemu właścicielowi. Wartość tego mienia została wyceniona na 500 złotych.

Kodeks wykroczeń za przywłaszczenie przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Za paserstwo grozi taka sama kara.
KPP Ełk