infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Kierowcy byli pijani

Opublikowano dnia 2023-05-15
Alkohol i kierowanie pojazdem nie idą ze sobą w parze. Niestety w powiecie ełckim są na to niechlubne przykłady. Dwóch nietrzeźwych kierowców spowodowało zdarzenia drogowe – na szczęście zakończyło się na uszkodzeniach pojazdów i nie było osób poszkodowanych.

Fot. KPP Ełk
Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę (13.05.2023 r.) na wiadukcie drogi krajowej nr 16 niedaleko Sędek. Osoba kierująca osobowym audi straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w bariery ochronne. Na szczęście nikt nie wymagał hospitalizacji. Samochodem podróżowała nietrzeźwa kobieta i nietrzeźwy mężczyzna – żadne z nich nie przyznawało się do kierowania. Nie mogli kontynuować swojej podróży na umówione spotkanie przy grillu, bo oboje zostali zatrzymani. Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że za kierownicą w chwili zdarzenia siedział mężczyzna. 50-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.

Kolejne zdarzenie przy którym pracowali policjanci również spowodowane było przez nietrzeźwego kierowcę. Policjanci ustalili, że 45-latek na drodze S61 przed zjazdem do Nowej Wsi Ełckiej uderzył w urządzenia techniczne na nieczynnej części drogi. Mężczyzna jechał sam, nie wymagał pomocy medycznej. Okazało się jednak, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i konsekwencje finansowe.
KPP Ełk

Reklama