infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

„Ełk, tu wracam” – Marką Warmii i Mazur

2023-05-17
Miasto Ełk zostało uhonorowane nagrodą „Marka Warmii i Mazur” podczas VII Kongresu Przyszłości. Nagrodę za markę „Ełk, tu wracam” odebrał w Olsztynie prezydent Tomasz Andrukiewicz.

Fot. UM Ełk
Kongres Przyszłości to jedno z ważniejszych wydarzeń odbywających się na Warmii i Mazurach, które stwarza środowiskom akademickim, biznesowym i samorządowym, okazję do dyskusji, wymiany doświadczeń i wiedzy. W tegorocznej edycji kongresu poruszane były m.in. takie kwestie jak bezpieczeństwo państwa polskiego, kierunki rozwoju regionu i przyszłość województwa warmińsko-mazurskiego. Organizatorem wydarzenia jest Gazeta Olsztyńska i Dziennik Elbląski.

W ramach VII Kongresu Przyszłości, który odbył się 16 maja 2023 r. w Olsztynie, organizator po raz pierwszy w historii nagrodził firmy i organizacje, które przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Warmii i Mazur oraz rozwoju regionu. Nagrodę „Marka Warmii i Mazur” otrzymało 8 instytucji. W gronie uhonorowanych znalazło się nasze miasto, które zostało docenione za markę „Ełk, tu wracam”.

Prezydent Ełku odbierając nagrodę wyraził zadowolenie z dotychczasowego rozwoju miasta.

- Naszym hasłem jest „Ełk, tu wracam”. Do miasta od wielu lat powracają mieszkańcy, inwestują przedsiębiorcy, trwa budowa tras Via Baltica, Rail Baltica, powróciło wojsko. Jesteśmy dumni, że możemy rozwijać się patrząc w przyszłość, bazując na przeszłości i wykorzystując tę chwilę, w której teraz jesteśmy. Dedykuję tę nagrodę mieszkańcom, bo to oni przyczyniają się do rozwoju. Dziękuję za zauważenie naszego miasta i zapraszam do Ełku – powiedział prezydent Tomasz Andrukiewicz.

Miasto Ełk w 2009 roku rozpoczęło prace nad stworzeniem nowego logotypu i hasła promocyjnego oraz Systemu Identyfikacji Wizualnej. Od kolejnego roku aż po dzień dzisiejszy Ełk konsekwentnie wykorzystuje te elementy w swoich działaniach promocyjnych.
UM Ełk