infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Obradowała Dziecięco – Młodzieżowa Rada Miasta Ełku

Opublikowano dnia 2023-06-01
Z okazji Dnia Dziecka, w miejskim ratuszu odbyła się sesja Dziecięco – Młodzieżowej Rady Miasta Ełku, na której przedstawiciele szkół podstawowych obradowali m.in. w sprawie weekendów i świąt bez prac domowych.

Fot. UM Ełk
1 czerwca o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku odbyła się VI Sesja Dziecięco – Młodzieżowej Rady Miasta Ełku. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz i jego zastępcy gościli 16 radnych – przedstawicieli miejskich szkół podstawowych wraz z ich nauczycielami. Ponadto w sesji uczestniczyli: wiceprzewodniczący Rady Miasta Ełku Andrzej Surynt, przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Ewa Awramik, sekretarz miasta Marcin Radziłowicz, a także naczelnicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta.

Porządek obrad był następujący:
1. Otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Wystąpienie Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza.
4. Podjęcie postanowień w sprawach:
• weekendy i święta bez prac domowych w ełckich szkołach podstawowych,
• stworzenie miasteczka do nauki jazdy rowerem, czyli zabawa i edukacja w jednym miejscu,
• budowa parku rowerowego w Ełku,
• utworzenie parku dla psów w Ełku.
5. Wolne wnioski.
6. Zakończenie obrad.

Na wstępie prezydent Ełku złożył życzenia młodym radnym z okazji Dnia Dziecka, przedstawił obecne przedsięwzięcia i inicjatywy podejmowane w mieście, a także złożył sprawozdanie z działań zrealizowanych dotychczas w ramach postulatów, które zgłaszała młodzież na ubiegłorocznej sesji.

Po przedstawieniu postanowień przez radnych, dyskusji i głosowaniu, zgłoszone zostały wolne wnioski, które dotyczyły m.in. utworzenia smart placów przy każdej podstawówce, utworzenia mapy szlaku ełckich kamykoludków, wsparcia samorządu w nieodpłatnym korzystaniu z parku linowego czy lodowiska w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Na zakończenie prezydent Tomasz Andrukiewicz podziękował za wszystkie głosy w dyskusji i pomysły. Podkreślił, że dzięki takim spotkaniom dzieci mogą zgłaszać swoje potrzeby, które dorośli nie zawsze dostrzegają. Prezydent podziękował również nauczycielom oraz współpracownikom za zorganizowanie Sesji Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta, zapewnił o otwartości urzędu i zachęcał do zgłaszania pomysłów w ciągu całego roku, a także składając jeszcze raz życzenia przekazał upominki z okazji Dnia Dziecka.
UM Ełk

Reklama