infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Zmiana organizacji ruchu

Opublikowano dnia 2023-06-09
Od czwartku (15 czerwca) zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania ulic Sikorskiego i Łukasiewicza w Ełku. Komunikacja miejska będzie funkcjonowała na dotychczasowych zasadach.

Fot. UM Ełk
Budimex S.A. informuje, że w związku z wykonywaniem robót budowlanych dla fazy I projektu pn. ”Prace na linii E75 na odcinku Białystok – Suwałki – Trakiszki (granica państwa), etap I odcinek Białystok - Ełk” zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Łukasiewicza w Ełku. Przewidywany okres zmian w organizacji ruchu od 15 czerwca do 31 grudnia 2023 r.

Wykonawca prac planuje przekierować ruch pojazdów z istniejącego skrzyżowania ulic Sikorskiego - Łukasiewicza na część nowo wybudowanego ronda, z jednoczesnym zamknięciem wlotów w ul. Sikorskiego (na kierunku do ul. Dolnej) i ul. Słonecznej. Celem skomunikowania się z ww. odcinkiem ulicy Sikorskiego zostanie wyznaczony objazd od ronda ulicami: Łukasiewicza, Suwalską, Mazurską, Sucharskiego, Staszica, Kraszewskiego oraz Tęczową.

Ruch pieszych będzie się odbywał wyznaczonymi korytarzami i przejściami, a w kierunku zamkniętego odcinka ul. Sikorskiego zostanie przekierowany na oznakowane przejście przez tory kolejowe między ul. Bora Komorowskiego i ul. Sikorskiego.

Komunikacja miejska będzie działała na dotychczasowych zasadach.
UM Ełk

Reklama