infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 10 grudnia 2023 roku, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Strefa Rodzica powstała w ełckim szpitalu

2023-06-15
W ramach programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, w oddziale pediatrycznym szpitala „Pro-Medica” w Ełku oddano do użytku przyjazną przestrzeń dla małych pacjentów i ich rodziców.

Fot. UM Ełk
Strefa Rodzica w ełckim szpitalu, która powstała w ramach ogólnopolskiego programu społecznego Budimex dzieciom, została dzisiaj (14 czerwca) oddana do użytku.

Głównym celem tego programu jest ułatwienie szybszego powrotu do zdrowia dzieciom, przebywającym w szpitalach oraz stworzenie w placówkach bardziej komfortowych warunków zarówno dla dzieci, jak i towarzyszących im rodziców.

Strefa Rodzica to program, który działa od 11 lat. Kącik w Ełku jest 42 miejscem dla rodzica i dziecka wybudowanym przez firmę Budimex. Kolorowy i przytulny pokój będzie służył zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom. Znalazły się w nim między innymi zabawki, wygodne kanapy i telewizor.

W uroczystości otwarcia Strefy Rodzica udział wzięli m.in. prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, członkowie zarządu firmy Budimex - Maciej Olek i Cezary Łysenko, prezes zarządu „Pro-Medica” Bożena Szelągowska, ambasadorka projektu Dorota Czaja, zespół lekarzy oraz zespół Budimexu.
UM Ełk