infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Nielegalne papierosy na bazarku

2023-06-19
Ponad 2200 paczek nielegalnych papierosów policjanci zabezpieczyli u kobiet handlujących odzieżą na ełckim bazarze. Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconej akcyzy oraz innych należności podatkowych na kwotę blisko 60 tysięcy złotych.

Fot. KPP Ełk
Policjanci, prowadząc działania związane ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że kobiety zajmujące się handlem odzieżą na bazarze w Ełku mogą mieć też nielegalne papierosy. Podczas sprawdzania straganów i pobliskiego terenu policjanci znaleźli opakowania i torby z papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy, należące do kobiet. Paczki ukryte były pod liśćmi, krzakami i starymi blachami. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 2200 paczek po 20 sztuk papierosów różnych marek.

Przechowywanie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy jest niezgodne z prawem. Obie kobiety usłyszał zarzuty i odpowiedzą za przestępstwo skarbowe. Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconej akcyzy oraz innych należności podatkowych na kwotę blisko 60 tysięcy złotych. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
KPP Ełk