infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Otwarcie sezonu kąpielowego 2023 na miejskich plażach

2023-06-21
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku poinformował o otwarciu sezonu kąpielowego 2023. Kąpieliska na obu miejskich plażach zostaną otwarte 24 czerwca i pozostaną czynne do końca wakacji.

Fot. UM Ełk
Na terenie Ełku funkcjonują dwa miejskie kąpieliska na plażach miejskich przy ulicach Parkowej oraz Kolbego. Oba kąpieliska zostaną otwarte w sobotę 24 czerwca i będą czynne do końca wakacji (31 sierpnia) w godzinach od 10.00 do 18.00. Kąpielisko przy ul. Parkowej strzeżone jest przez dwóch ratowników, zaś trzech ratowników strzeże bezpieczeństwa na kąpielisku przy ul. Kolbego.

Na oba kąpieliska został dowieziony nowy, czysty piasek (100 ton/plaże). Do dyspozycji odwiedzających są camperowiska, boiska do siatkówki plażowej, a na plaży przy ul. Kolbego również boiska do koszykówki.

Na plaży miejskiej przy ul. Kolbego do dyspozycji są przebieralnie, toalety, natryski w budynku oraz zewnętrzne, a także bezpłatny slip do wodowania sprzętu pływającego. Na plaży przy ul. Parkowej do dyspozycji klientów są przebieralnie wolnostojące (2 szt.) oraz toalety wolnostojące (3 szt.).

Na plażach znajdują się punkty gastronomiczne z napojami, lodami oraz przekąskami.
UM Ełk