infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 23 kwietnia 2024 roku, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Nie samą nauką człowiek żyje...

2016-02-21
Już po raz ósmy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego odbędzie się Festiwal Nauk w Czerwonym. Ta cykliczna impreza skierowana jest do wszystkich uczennic i uczniów Czerwonego, którzy mają mniej oczywiste zainteresowania niż funkcje trygonometryczne i twórczość wieszczów narodowych. To szereg konkursów i turniejów, w których zainteresowani będą mogli popisać się swoją wiedzą na temat np. „Gwiezdnych Wojen”, muzyki, czy twórczości Tolkiena. Będą mogli rozwiązywać sudoku, bawić się nietypowymi zadaniami ma-tematycznymi, stworzyć bigos literacki lub spróbować swoich sił w turnieju szachowym. Jak zwykle pewnie najbardziej widowiskowe będą turnieje drużynowe, w tym wieńczący całość imprezy turniej „Erudyta” dla klas II. W zeszłym roku ten zaszczytny tytuł wywalczyła klasa II B (profil humanistyczny). Zobaczymy, kto ich zdetronizuje już w piątek 26 lutego.

W tym roku zaplanowano aż 25 różnorodnych konkurencji. Do zabawy włączyło się 11. nauczycieli i Samorząd Uczniowski. Festiwal może się odbyć dzięki wsparciu Rady Rodziców, której jak zwykle bardzo dziękujemy.

Każdego roku Festiwal Nauk cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży, mamy nadzieję, że ten rok będzie jeszcze lepszy niż poprzednie, bo przecież nie samą nauką człowiek żyje...

Ewa Kosiorek, Natalia Tabak

Reklama