infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 21 maja 2024 roku, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Podpalenie na klatce schodowej

2016-03-11
Policjanci zatrzymali 4 osoby podejrzane o podpalenie wycieraczki przy drzwiach wejściowych i dzwonka do jednego z mieszkań przy ul. Grodzieńskiej w Ełku.

Fot. shutterstock
Wezwanie do pożaru w bloku przy ul. Grodzieńskiej ełccy strażacy otrzymali wczoraj około godziny 22:30. Po dojeździe na miejsce okazało się, że nieznani sprawcy podpalili wycieraczkę przy drzwiach wejściowych i dzwonek do jednego z mieszkań. Pożar został ugaszony przez właściciela mieszkania jeszcze przed przyjazdem strażaków. Ci pomogli w oddymieniu klatki.

Zdarzenie mogło mieć tragiczny finał. Biorąc pod uwagę późną porę i fakt, że drzwi wykonane są z łatwopalnych materiałów, pożar mógł błyskawicznie rozprzestrzenić się na mieszkanie. Sprawcy stworzyli zagrożenie dla mienia i zdrowia mieszkańców - uważa Jarosław Pieszko oficer prasowy Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.

Ełccy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 36 lat podejrzanych o to podpalenie. Trzech z nich było pod działaniem alkoholu. Czy i jakie zarzuty usłyszą zatrzymani okaże się po ich przesłuchaniu - poinformowała Agata Kulikowska oficer prasowa KPP w Ełku.
iS (Radio5)

Reklama