infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Pobili kierowcę i zabrali samochód

2016-06-23
Pijani przechodnie pobili kierowcę i zabrali jego auto. Dwaj mieszkańcy gminy Kalinowo zaatakowali kierowcę, gdy ten zwrócił im uwagę, że idą środkiem jezdni.

Fot. istockphoto
O interwencję poprosił policję kierowca, który został pobity przez dwóch mężczyzn w Kalinowie. Policjanci ustalili, że kiedy mężczyzna jechał samochodem zauważył dwóch pijanych pieszych, którzy poruszali się środkiem jezdni. Kierowca zwrócił im uwagę i wówczas spotkał się z agresywnym odzewem.

Jeden z mężczyzn uderzył ręką w szybę pojazdu i wybił ją. Potem obaj pobili kierowcę, uderzając i kopiąc go po całym ciele. Grozili mu także pozbawieniem życia. Mężczyźni, korzystając z kluczyka zostawionego w stacyjce, bez zgody właściciela wsiedli do jego samochodu i odjechali. Auto zostawili kilkadziesiąt metrów dalej.

Policjanci chwilę po zdarzeniu zatrzymali mężczyzn. Zabezpieczyli również samochód, który został przekazany prawowitemu właścicielowi.

Jak ustalili policjanci tego samego dnia mężczyźni uszkodzili również lusterko w innym pojeździe, który mijał ich na drodze.

25 i 32-latek usłyszeli zarzuty. Swoje zachowanie usprawiedliwiali działaniem alkoholu. Teraz grożą im kary nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
iS (KWP)

Reklama