infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Narkotyki, alkohol i 4-letnie dziecko

2016-07-12
36-latek prowadził samochód, będąc pod wpływem narkotyków. Pasażerkami pojazdu były pijana 29-letnia kobieta i jej 4-letnia córka.

Fot. KPP Ełk
Na ełckiej obwodnicy policjanci zauważyli samochód marki Renault, który poruszał się tzw. wężykiem po dwóch pasach ruchu. Zatrzymany do kontroli kierowca powiedział policjantom, że jedzie niezgodnie z przepisami, ponieważ... nagrywa telefonem komórkowym przemieszczające się chmury. Z wnętrza pojazdu policjanci poczuli wydobywający się zapach marihuany. 36-latek przyznał, że wcześniej zażywał narkotyki. Badanie testerem wykazało, że kierowca znajduje się pod wpływem środków odurzających. Policjanci przeszukali samochód mężczyzny i ujawnili w nim schowaną marihuanę.

W samochodzie na tylnej kanapie podróżowała matka z 4-letnią córką. Dziecko przewożone było bez wymaganego fotelika. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 29-latki ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kobieta chwiała się na nogach i zdecydowanie nie była w stanie odpowiednio zająć się swoim dzieckiem. Policjanci przekazali dziewczynkę pod opiekę trzeźwej babci.

Sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Natomiast od 36-latka pobrano krew do badań - jeżeli potwierdzą, że prowadził pojazd pod wpływem środka odurzającego grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
iS (KPP Ełk)

Reklama


do góry