infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 21 maja 2024 roku, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Prawie 20 mln euro dla Ełku

2016-07-21
Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz podpisał z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego Gustawem Brzezinem porozumienie w sprawie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na terenie miejskiego obszaru funkcjonalnego w Ełku.

Fot. UM Ełk
Podpisany dziś dokument ustala zasady korzystania z puli pieniędzy zarezerwowanych na rozwój w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury 2014-2020. Wartość środków przeznaczonych na realizację działań podejmowanych w ramach ełckich ZIT to kwota 19 977 394 €.

Uzyskane środki przewidziane są na działania w obszarach ważnych dla lepszego i szybszego rozwoju naszego miasta. Dotyczy to m.in. rozwoju transportu miejskiego, przebudowy dróg miejskich i gminnych, modernizacji i rozbudowy instytucji kultury, rewitalizacji (odnowy) przestrzeni miejskiej, realizacji usług skierowanych do osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Inwestycje będą polegały przede wszystkim na poprawie infrastruktury drogowej, w tym budowie lub przebudowie dróg (na terenie miasta Ełku będą to między innymi ul. Suwalska, ul. Kolonia oraz część ul. Wojska Polskiego), wdrożeniu ułatwień w komunikacji miejskiej (w tym przebudowa zatok postojowych i przystanków), dostosowaniu instytucji kultury do nowoczesnej działalności kulturalnej m.in. poprzez remonty i zakup sprzętu, rewitalizacji przestrzeni miejskiej (w tym modernizacje podwórek i odnowy kamienic), a także na podejmowaniu działań w celu integracji lokalnej społeczności. Będą mogły być realizowane projekty dotyczące pracy pedagogów ulicznych, wspomagające właściwy rozwój dzieci i młodzieży, a także aktywizację mieszkańców Ełku.
iS (UM Ełk)

Reklama