infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Zniszczyli 5 samochodów

2016-11-08
Pijani 22 i 24-latek zniszczyli 5 aut - na jednym z parkingów kopali pojazdy i skakali po nich. Straty oszacowano na blisko 5.000 zł.

Fot. policja.pl
Oficer dyżurny ełckiej policji otrzymał zgłoszenie, że młodzi mężczyźni niszczą zaparkowane przy bloku pojazdy. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol. Policjanci zatrzymali na jednym z parkingów dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi przedstawionemu przez świadka. W chwili zatrzymania obaj mężczyźni byli pijani. Badanie stanu trzeźwości wykazało u każdego ponad promil alkoholu w organizmie.

Okazało się, że 22 i 24-latek pili razem alkohol, potem wybrali się na spacer. Nie potrafili wyjaśnić, dlaczego nagle zaczęli urywać lusterka i kopać w zaparkowane samochody. Policjanci ujawnili w sumie 5 uszkodzonych pojazdów. Straty oszacowano na blisko 5.000 zł.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Przyznali się do popełnienia tego chuligańskiego czynu, a swoje zachowanie tłumaczyli działaniem alkoholu. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
iS (KWP)

Reklama