infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Nietrzeźwi nadal wsiadają za kierownicę

2016-11-21
Podczas minionego weekendu ełccy policjanci interweniowali wobec trzech nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Fot. policja.pl
Pierwsze zgłoszenie oficer dyżurny otrzymał w sobotę po godzinie 22 od innego uczestnika ruchu, który zwrócił uwagę na niebezpieczne manewry wykonywane przez prowadzącego opla. Zadzwonił na policję. Policjanci zatrzymali wskazany pojazd do kontroli i zbadali stan trzeźwości kierowcy. 34-letni obywatel Mołdawii miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Kolejny kierowca został zatrzymany w Nowej Wsi Ełckiej. 24-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 20 km/h. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie także 58-latek, którego policjanci zatrzymali na ul. Suwalskiej w Ełku. Kierowca fiata miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Kierowcom, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i utrata uprawnień.
iS (KPP Ełk)

Reklama