infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Wyniki sekcji zwłok 21-latka. Drugi zarzut zabójstwa

2017-01-02
Rana kłuta klatki piersiowej, która sięgnęła serca była bezpośrednią przyczyną śmierci 21-latka. Zarzuty zabójstwa usłyszeli Algierczyk i Tunezyjczyk - właściciel lokalu i kucharz.

Fot. gov.pl
Postępowanie w sprawie zabójstwa 21-latka prowadzi ełcka prokuratura rejonowa. Według ustaleń śledczych 21-letni Daniel miał wynieść z lokalu dwie butelki napojów bez płacenia za nie. Właściciel lokalu i kucharz wybiegli za nim, doszło do szarpaniny, która skończyła się tragicznie - 21-latek zginął od ciosów nożem.

Znane są już wyniki sekcji zwłok - najpoważniejszą raną, jaką odniósł 21-latek, była rana kłuta klatki piersiowej, która sięgnęła serca i spowodowała masywny krwotok oraz niewydolność krążeniowo-oddechową - było to bezpośrednią przyczyną śmierci. Stwierdzono także ranę kłutą brzucha i powierzchowną ranę kłutą przedramienia prawego. 21-latek miał jeszcze ranę tłuczoną głowy w części ciemieniowej i otarcie naskórka łokcia, ale jak zaznaczył w opinii biegły obrażenia te mogły być spowodowane upadkiem - poinformował Prokurator Rejonowy w Ełku Wojciech Piktel.

W związku ze zdarzeniem policja zatrzymała cztery osoby. Już dziś rano prokurator postawił zarzut zabójstwa 26-letniemu Tunezyjczykowi, który pracował lokalu jako kucharz. Po południu zarzut zabójstwa usłyszał też właściciel baru - Algierczyk. Obaj nie przyznają się wprost do winy, ale Tunezyjczyk przyznał, że w trakcie szarpaniny z pokrzywdzonym używał noża i mógł zadać ciosy. Do sądu jeszcze dziś ma trafić wniosek o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Grozi im kara dożywotniego więzienia.

Pozostałe dwie zatrzymane osoby na razie występują w charakterze świadków.
iS

Reklama