infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Dzień Dziecka z Teatrem - Wążżż

2017-05-29
1 czerwca 2017 r. (czwartek)
godz. 18:00
sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
bilet: 5 zł


Sztuka Marty Guśniowskiej to nietypowa historia pewnego węża, która zabawnie i mądrze opowiada o bardzo ważnych sprawach. Świetny humor, prawda o kompleksach i obowiązkowy morał. Spektakl w brawurowym wykonaniu dorosłych aktorów Teatru Hybrydowego.

„Wążżż” to inteligentna, pełna humoru opowieść o wężu, który dostaje w prezencie rękawice i skarpety. Tytułowy bohater cierpi, gdyż nie ma kończyn, a chciałby upodobnić się do innych stworzeń. Do tego potrzebny będzie jednak cud. W poszukiwaniu kończyn wężowi pomagać będą Chomik Chrupuś oraz Gekon. W czasie swoich poszukiwań przyjaciele przeżyją kilka przygód, trafią do Wróżki Zębuszki, a spotkany po drodze Pająk uświadomi Węża, że duża liczba kończyn niekoniecznie pomaga w życiu. Wreszcie pojawi się szansa kupienia wymarzonych rąk i nóg. Ostatecznie jednak, po odbytym za radą Pająka spotkaniu z Bogiem, dojdzie do wniosku, że...?

Spektakl oparto na sztuce współczesnej dramatopisarki Marty Guśniowskiej, nagrodzonej w 23. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Mądrze, lecz lekko mówi o sprawach ważnych dla rozwoju małego i większego człowieka oraz jego relacji z innymi: przyjaźni, pomagającej rozwiązać najtrudniejsze sprawy, oraz bezcennej „inności”, która czyni z nas istoty jedyne w swoim rodzaju.

Podczas spektaklu świetnie bawią się nie tylko najmłodsi, ale i starsi widzowie, doceniając humor słowny i sytuacyjny. Postaci i sytuacje kreowane są przez współistniejących na scenie aktorów oraz – dowcipnie zaprojektowane i wykonane przez Joannę Łupinowicz – lalki.
ie (ECK)

Reklama