infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Święto Policji w Ełku

2017-07-26
Uroczyste obchody Święta Policji odbyły się dziś w Ełckim Centrum Kultury. Najlepszym ełckim funkcjonariuszom wręczono odznaczenia, awanse zawodowe i nagrody.

Fot. UM Ełk
Dziś ełccy policjanci obchodzili swoje święto. Uroczystość była okazją do wręczenia funkcjonariuszom odznaczeń, awansów na wyższe stopnie i nagród pieniężnych ufundowanych przez władze miasta.

Za długoletnią służbę srebrny medal otrzymał podinsp. Zbigniew Karpiński, a brązowy asp. Adam Supruniuk. Natomiast odznaką „Zasłużony Policjant” uhonorowani zostali mł. asp. Arkadiusz Ponisztera i sierż. sztab. Wojciech Dzięgielewski. Na wyższe stopnie służbowe zostało mianowanych 52 policjantów.

Tradycyjnie od 2008 roku Prezydent Miasta - z okazji Święta Policji, przyznaje nagrody finansowe policjantom osiągającym najlepsze wyniki w pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta. Tak było również w tym roku. Jest to wyraz uznania za zaangażowanie oraz inicjatywę w codziennej pracy, ale również wzorowo realizowane zadania z zakresu służby prewencyjnej.

Natomiast Komendant Powiatowy Policji w Ełku mł. insp. Paweł Szyperek wręczył listy gratulacyjne rodzicom pięciu policjantów wyróżniających się w służbie. W ten sposób podziękował rodzinom funkcjonariuszy za trud włożony w ich wychowanie i za zaangażowanie i profesjonalizm, jakim wykazują się ich dzieci podczas wykonywania zadań służbowych. Listy gratulacyjne otrzymali rodzice asp.sztab. Marcina Czuper, sierż. Katarzyny Koszykowskiej, sierż. Urszuli Szlajter, sierż. Damiana Wesołowskiego i st. post. Jakuba Kułakowskiego.

Na koniec uroczystości ełckie policjantki zostały uhonorowane kwiatami. Życzenia kobietom pełniącym służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ełku złożył Artur Urbański Zastępca Prezydenta Miasta Ełku.
UM Ełk (KPP Ełk)

Reklama


do góry