infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Historia miasta na płocie

2017-08-01
Obrazkową historię Ełku można obejrzeć na ulicy Kościuszki - wystawę zrealizowano na ogrodzeniu o długości prawie 70 metrów.

Fot. UM Ełk
Nowy płot składa się z aż 22 dużych tablic o wymiarach 3x2 metry. Każda z nich jest tematycznie związana z naszym miastem. Zaczyna się od historii jeszcze wówczas jaćwieskiej osady, przechodzi przez okres panowania krzyżaków, współczesność, a kończy na największych miejskich wydarzeniach.

W tej obrazkowej historii każdy znajdzie coś dla siebie. W konwencji cartoon’owej ukazane zostało w całej swojej wyjątkowości nasze miasto. Można zobaczyć tam najbardziej charakterystyczne miejsca, takie jak: Park Solidarności, Plac Jana Pawła II, skwer z zegarem słonecznym i rusałką, park Kopernika oraz promenadę. Każdy obserwator łatwo rozpozna wiele ełckich budynków: ratusz, Wieżę Ciśnień, Ełckie Centrum Kultury czy Centrum Edukacji Ekologicznej. Być może do aktywności sportowej zachęcą rysunki stadionu, parku linowego, ścianki wspinaczkowej, boiska piłkarskiego lub minigolfa. A kto pamięta, że mamy swoją zabytkową, wciąż czynną Ełcką Kolej Wąskotorową?

Na ostatnich dwóch tablicach przedstawione zostały dwa największe i najbardziej widowiskowe w mieście wydarzenia, czyli Mazurskie Zawody Balonowe oraz Festiwal Sztuk Pirotechnicznych „Ełk, Ogień & Woda”.

To nie wszystko! Tablicom towarzyszą krótkie opisy w języku polskim i angielskim. Jest to dodatkowa atrakcja, szczególnie dla młodszych mieszkańców Ełku – zawsze niecierpliwych i ciekawych nowych informacji.

Wystawa została zlokalizowana w tym miejscu, by zakryć nieatrakcyjny widok na zaniedbaną i niezagospodarowaną działkę prywatnego właściciela.
ie (UM Ełk)

Reklama


do góry