infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Włamywacz z narkotykami

2017-08-14
41-letni mieszkaniec Ełku odpowie za kradzieże z włamaniem do piwnic i posiadanie narkotyków. Ponadto policjanci ustalają czy mężczyzna ma związek z innymi kradzieżami na terenie Ełku i poszukują właścicieli odnalezionych u niego w przedmiotów.

Fot. KPP Ełk
Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Ełku, którego podejrzewali o kradzieże z włamaniem do piwnic na terenie miasta. W momencie zatrzymania mężczyzna miał przy sobie 4 gramy marihuany oraz biały proszek. Substancje te zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych.

Uwagę policjantów zwróciły również inne nietypowe przedmioty jakie 41-latek miał przy sobie. Był to zabawkowy metalowy pistolet, scyzoryk i rozkładany nóż typu motylek. Policjanci sprawdzają w jakim celu mężczyzna nosił je przy sobie i czy nie posłużył się nim przy popełnianiu czynów zabronionych lub czy nie zostały one przez niego skradzione.

W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że tylko jednej nocy mężczyzna włamał się do dwóch piwnic, skąd ukradł elektronarzędzia, sprzęt wędkarski i budowlany o łącznej wartości ponad 1.300 zł. Ponadto usiłował również włamać się do jeszcze jednej piwnicy w tym samym bloku, jednak nie zdołał pokonać zabezpieczeń.

Policjanci ustalają czy 41-latek ma związek z innymi kradzieżami na terenie Ełku. W miejscu jego pobytu funkcjonariusze znaleźli rower koloru czarnego ze zdrapanymi napisami, kuchenkę mikrofalową firmy Candy oraz naczynie aluminiowe z przykrywką - teraz poszukują właścicieli odnalezionych u niego w przedmiotów.

Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego o posiadanie narkotyków i kradzieże z włamaniem. Okazało się, że w przeszłości był już karany za przestępstwa podobne, dlatego teraz odpowie w warunkach tzw. „recydywy” i za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Ełku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Jeszcze dziś zapadanie decyzja w tej sprawie.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry