infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Urządzili imprezę na cudzej posesji

2017-08-31
Za zniszczenie mienia i naruszenie miru domowego odpowie sześć młodych osób, które wdarły się do cudzej altanki i zniszczyły działkę ogrodniczą.

Fot. KPP Ełk
Wczoraj policjanci dostali zgłoszenie o niepokojących hałasach dobiegających z ogródków działkowych na terenie Ełku. Na miejscu na jednej z działek zastali zdemolowaną altankę, w której sprawcy wybili szyby, wyrwali drzwi i zniszczyli część wyposażenia. Na działce potłuczona została także szklarnia z warzywami oraz zniszczone uprawy. Sprawcy uszkodzili również kosiarkę spalinową. Wstępne straty zostały oszacowane na 2.500 złotych.

Policjanci od razu na miejscu zatrzymali sześć młodych osób. Prawie wszystkie te osoby były nietrzeźwe. Niechlubny rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymani to czterech mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 19 do 22 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Wykonując czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że młodzi ludzie bezprawnie weszli na teren ogródka działkowego, gdzie urządzili sobie imprezę, podczas której dokonali zniszczeń.

Po wytrzeźwieniu wszyscy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia i naruszenia miru domowego. Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast naruszenia miru zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry