infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 18 maja 2024 roku, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Nietrzeźwy kierowca sprawcą wypadku

2017-09-24
Kierujący samochodem osobowym marki Audi A4 stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Dwóch mężczyzn podróżujących autem trafiło do szpitala z licznymi złamaniami i potłuczeniami ciała.

Fot. KPP Ełk
Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (23.09.2017r.) około godziny 21 w gminie Kalinowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A4 z przyczepką na trasie Dorsze-Iwaśki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia spowodowała poważne uszkodzenie jego samochodu. W pojeździe podróżował także znajomy kierowcy. Obaj mężczyźni ucierpieli w tym zdarzeniu, jednego z nich strażacy musieli wydostać z pojazdu za pomocą specjalistycznego sprzętu. Męzczyźni ze złamaniami i licznymi potłuczeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala.

Badanie stanu trzeźwości 42-letniego kierowcy wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Szczegółowe okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.
ie (KPP Ełk)

Reklama