infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Skuteczny pościg policjantów

2017-10-13
Kierowca bez uprawnień zatrzymany po pościgu. Brawurowa ucieczka najpierw odbywała się samochodem, potem mężczyzna uciekał pieszo przez pola i bagna.

Fot. KPP Ełk
Policjanci z ełckiej drogówki zatrzymywali do kontroli drogowej kierującego oplem w miejscowości Prostki, jednak kierowca na widok policjantów gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych podjęli pościg za oddalającym się pojazdem. W trakcie ucieczki kierowca popełnił wiele wykroczeń drogowych i kontynuował ucieczkę z prędkością przekraczającą nawet 200 km/h. W końcu pozostawił swój samochód i zaczął uciekać pieszo przez pola i bagna.

Z uwagi na trudny i niebezpieczny okoliczny teren policjanci szybko zaangażowali w działania poszukiwacze przewodnika z psem służbowym i policyjny patrol wodny. Działania podjęli także strażacy ochotnicy. W rezultacie mężczyzna po pościgu pieszym został zatrzymany przez policjantów. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 32-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz mężczyzna odpowie za liczne wykroczenia, a także za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry