infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 3 marca 2024 roku, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Policjanci zapobiegli wybuchowi gazu w budynku wielorodzinnym

2018-01-31
Policjanci zapobiegli wybuchowi gazu w budynku wielorodzinnym i ewakuowali znajdujące się tam osoby. Zatrzymali także 55-letniego mężczyznę, który groził żonie wysadzeniem domu i celowo odkręcił zawór butli gazowej.

Fot. KPP Ełk
Wczoraj około godziny 15 do oficera dyżurnego zadzwoniła przerażona kobieta, która powiedziała, że mąż grozi jej pozbawieniem życia i chce wysadzić dom w powietrze.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Funkcjonariusze przed budynkiem zastali zgłaszającą, która poinformowała policjantów, że kiedy wróciła z pracy przed drzwiami mieszkania poczuła ulatniający się gaz, ale nie mogła wejść do środka, gdyż mąż nie chciał otworzyć jej drzwi.

Faktycznie interweniujący policjanci już kilka metrów od drzwi wejściowych wyczuli woń ulatniającego się gazu. Drzwi mieszkania były zamknięte, a mężczyzna nie chciał dobrowolnie ich otworzyć, dlatego policjanci otworzyli je przy użyciu siły. W środku zastali 55-letniego mężczyznę, który był pod wpływem alkoholu.

Wewnątrz mieszkania, policjanci zauważyli również, że pokrętła kuchenki i zawór butli gazowej są odkręcone. Natychmiast nie czekając na przyjazd pozostałych służb, podjęli działania ratunkowe. Zakręcili zawory gazowe, otworzyli wszystkie okna i przeprowadzili ewakuację mieszkańców budynku. Policjanci ustalili, że w trakcie ewakuacji w budynku łącznie znajdowało się 7 rodzin tj. około 12 osób.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci ustalają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Wstępnie policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia życia i zdrowia, za co może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 8.

To nie pierwszy raz kiedy policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Ełku tj. st. sierż. Piotr Olejniczak i st. sierż. Wojciech Ostrowski zapobiegli tragedii. Ci sami policjanci kilka dni wcześniej pomogli dzieciom, które weszły na rozlewisko rzeki.

Warto podkreślić również, że st. sierż. Piotr Olejniczak, mający uprawnienia ratownika medycznego wielokrotnie już udzielał skutecznej pomocy osobom będącym w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia.

St. sierż. Piotr Olejniczak i st. sierż. Wojciech Ostrowski wielokrotnie nagradzani byli przez przełożonych. To policjanci, którzy zawsze są gotowi nieść pomoc bez względu na to, czy są aktualnie w służbie czy w czasie wolnym.
ie (KPP Ełk)

Reklama