infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Próbował zamienić się z kolegą na miejsca w samochodzie, bo był pijany

2018-03-09
Ełccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę forda, który próbował zamienić się na miejsce z trzeźwym pasażerem. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Fot. policja.pl
Dzielnicowi podczas patrolowania swojego rejonu służbowego zauważyli forda, który na widok radiowozu gwałtownie zjechał na pobocze. Policjanci widzieli, jak mężczyźni jadący tym pojazdem zamieniają się miejscami – pasażer przesiada się na miejsce kierowcy, kierowca na miejsce pasażera. Okazało się, że przyczyną takiego zachowania był fakt, że kierowca był pod wpływem alkoholu. Policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu, mężczyzna chwiał się na nogach. Ponadto policjanci ustalili, że 63-latek nie posiada uprawnień do kierowania.

Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu. W związku z tym pobrano mu krew do badań laboratoryjnych. Jeśli analiza ostatecznie potwierdzi, że 63-latek był nietrzeźwy odpowie on za przestępstwo. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry