infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Ostoja Ełk: Wiosna na talerzu

2018-03-16
Ełckie Stowarzyszenie „Ostoja”, w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy, realizować będzie projekt II Integracyjne Warsztaty Kulinarne „Wiosna na talerzu”.

Warsztaty kulinarne to doskonała forma spędzania wolnego czasu z dala od komputera i telewizora. To także fantastyczna droga rozwijania zdolności manualnych, wyobraźni, poczucia estetyki i nauka zdrowego żywienia. Odbiorcy projektu dzięki samodzielnie przyrządzonym potrawom, poznają różne smaki, rozwiną swoją wyobraźnię i pozbędą się niechęci do tej pory nieznanych składników. Warsztaty te dają możliwość wymiany doświadczeń, osoby niepełnosprawne wykonują pracę zespołową, dzięki której integrują się, a zdobyte umiejętności wykorzystają w dążeniu do samodzielności.
Warsztaty chcemy przeprowadzić w 3 etapach:
• I etap - osoby z niepełnosprawnością i młodzież z Pozaszkolnego Punktu Katechetycznego,
• II etap - osoby z niepełnosprawnością i dzieci w wieku 7-13 lat,
• III etap - osoby z niepełnosprawnością i seniorzy ze Stowarzyszenia „Srebrne Pokolenie” w Ełku.

Zajęcia będą odbywały się w Środowiskowym Domu Samopomocy "Pod Kasztanami" w Ełku w miesiącach marzec-maj (3 soboty w godzinach 10-14). Zajęcia poprowadzi profesjonalny kucharz, z wieloletnim doświadczeniem. Po przygotowaniu potraw wszyscy uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wspólnie degustować przyrządzane dania. Wspólne działania podczas warsztatów kulinarnych przyczynią się do kształtowania pozytywnej postawy wobec osób z niepełnosprawnością oraz budowania od najmłodszych lat przyjaznego klimatu dla integracji.

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku.

Justyna Olszewska

Reklama


do góry