infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 15 czerwca 2024 roku, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Po śladach krwi do sprawców pobicia

2018-12-06
Ślady krwi doprowadziły ełckich policjantów do miejsca pobicia 43-letniego mieszkańca miasta oraz zatrzymania dwóch podejrzanych w tej sprawie. Mężczyźni mieli kilkakrotnie uderzyć pokrzywdzonego słoikiem w głowę, powodując u niego liczne rany cięte twarzy. Sąd zadecydował o ich aresztowaniu.

Fot. KPP Ełk
W poniedziałkowe popołudnie (03.11.2018) ełccy policjanci zostali wezwali do jednego ze sklepów. Przyszedł tam mężczyzna, który miał liczne rany twarzy oraz szyi i bardzo intensywnie krwawił. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci oraz Zespół Pogotowia Ratunkowego. Okazało się, że rannym był 43-letni mieszkaniec Ełku. Mężczyzna powiedział policjantom, że wcześniej przebywał w jednej z pobliskich kamienic i tam wraz z innymi osobami pił alkohol. Właśnie te osoby miały go pobić i ranić uderzając słoikiem. Mężczyzna nie potrafił jednak wskazać dokładnego adresu, ani danych tych osób. 43-latek po udzieleniu mu pomocy najpierw przez pracowników i inne osoby przebywające w sklepie, a następnie po opatrzeniu przez ratowników medycznych, został szybko przewieziony do szpitala.

Interweniujący policjanci do początku dążyli do ustalenia miejsca i sprawców pobicia. W okolicy pobliskiej kamienicy spostrzegli świeże ślady krwi. Idąc tym tropem dotarli do mieszkania, gdzie się wszystko rozegrało. W środku zastali trzech mężczyzn. W jednym z pokoi na podłodze oraz na łóżku zauważyli świeże plamy krwi. Po dokładnym sprawdzeniu wnętrza policjanci znaleźli jeszcze jednego mężczyznę, który schował się pod stertą materacy. Okazało się, że to 34-latek z Ełku, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Śledczy szczegółowo badali okoliczności zdarzenia. Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie zarzutów pobicia 34-letniemu mieszkańcowi Ełku oraz jego 21-letniemu znajomemu. Policjanci ustalili, że sprawcy kopali pokrzywdzonego oraz bili go rękoma po cały ciele, a jakby tego było mało kilkakrotnie uderzyli go słoikiem w głowę. W wyniku tego 34-latek doznał licznych ran ciętych twarzy.

Obaj podejrzani odpowiedzą przed sądem. Za pobicie, które naraża człowiek na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. Na wniosek prokuratora sąd aresztował obu mężczyzn na najbliższe trzy miesiące.
ie (KPP Ełk)

Reklama