infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 19 maja 2024 roku, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

KSM Ełk: Tożsamość jutra

2018-12-12
Fot. mat. organizatora
100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę stwarza okazję do pytania o tożsamość polskiego narodu – jaka była kiedyś, jaka jest obecnie i jaka może być w przyszłości. Takie właśnie pytanie postawimy podczas debaty organizowanej w ramach projektu „Tożsamość jutra” realizowanego przez „FUNDACJĘ DLA MŁODZIEŻY”.

Tematem przewodnim spotkania będzie dyskusja o polskiej tożsamości narodowej. Zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych społeczności, będą rozmawiać o jej przemianach na przełomie 100 lat niepodległości oraz o perspektywach na przyszłość. Zaczątkiem dyskusji może stać się towarzysząca debatom prelekcja filmu „Tożsamość 1918-2018”, którego tematem przewodnim jest funkcjonowanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w perspektywie ostatniego wieku, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia komunistycznych represji po zakończeniu II Wojny Światowej.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 14 grudnia o godz. 19.00, w sali przy par. pw. św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika w Ełku. Organizatorem jest Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działający przy parafii katedralnej.

Projekt realizowany jest przez FUNDACJĘ DLA MŁODZIEŻY i dofinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

KSM Ełk

Reklama