infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 15 czerwca 2024 roku, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Pijany 18-letni kierowca spowodował kolizję

2019-01-14
Za spowodowanie kolizji i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 18-letni kierowca, który zaledwie od 3 miesięcy posiada prawo jazdy. Nastolatek wsiadł za kierownicę mając 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Fot. KPP Ełk
Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 17:30 w Ełku na ulicy Sikorskiego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki VW Golf nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim samochodu marki Citroen, w wyniku czego uderzył w jego tył. Kierujący citroenem mając podejrzenie, że kierowca golfa jest nietrzeźwy zabrał mu kluczyki od auta.

Policjanci przybyli na miejsce przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 18-letniego kierowcy golfa. Wykazało ono 1,3 promila alkoholu w jego organizmie. Nastolatek nie posiadał przy sobie również żadnych dokumentów i twierdził, że to nie on kierował autem. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Okazało się, że zaledwie od 3 miesięcy posiada prawo jazdy.

Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł.
ie (KPP Ełk)

Reklama