infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Zabrali dziecku telefon

2019-01-23
17-letni mieszkaniec Ełku i jego rok młodszy kolega, grożąc pobiciem, zmusili 13-latka do oddania im swojego telefonu. Obaj zostali zatrzymani - odpowiedzą za wymuszenie rozbójnicze.

Fot. policja.pl
Kilka dni temu ełccy policjanci zostali poinformowani, że w Ełku na ulicy Warszawskiej dwóch nastolatków zaczepiło i zabrało telefon komórkowy 13-letniemu chłopcu. Policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców, a także odzyskanie skradzionego telefonu.

Wczoraj (22.01.2019r.) kryminalni zatrzymali 17-letniego mieszkańca Ełku i jego o rok młodszego kolegę - odzyskali również skradziony telefon. Policjanci ustalili, że nastolatkowie zaczepili 13-letniego chłopca, przycisnęli go do ściany i grożąc pobiciem kazali oddać telefon. Przerażony chłopiec w obawie o swoje bezpieczeństwo dał im swoją komórkę. Wówczas sprawcy zabrali telefon i uciekli.

17-latek już usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za ten czyn prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10. 16-latek natomiast za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.
ie (KPP Ełk)

Reklama