infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 lipca 2024 roku, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Majówka na drogach powiatu ełckiego

2019-05-06
Podczas majowego weekendu policjanci skontrolowali ponad 400 kierowców. Jedna osoba straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości, dziewięć osób za jazdę pod wpływem alkoholu.

Fot. KPP Ełk
Od wtorku do niedzieli na drogach powiatu policjanci prowadzili wzmożone działania mające na celu bezpieczeństwo podróżujących. Podczas majowego weekendu policjanci skontrolowali ponad 400 kierowców. Jedna osoba za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h straciła prawo jazdy na trzy miesiące. Policjanci zatrzymali też 9 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Nie obyło się też bez zdarzeń z ich udziałem.

W środę około godziny 8 oficer dyżurny otrzymał informację o tym, że w miejscowości Mikołajki gm. Kalinowo stoi rozbity samochód. Na miejscu policjanci zauważyli uszkodzony samochód osobowy marki Toyota Yaris, który najprawdopodobniej kilka godzin wcześniej, na łuku drogi zjechał na lewe pobocze, uderzył w znak drogowy, a następnie w przydrożne drzewo. W środku ani w pobliżu auta nikogo nie było. Policjanci pracujący na miejscu ustalili właściciela auta, który jak się okazało, pożyczył je swojej 27-letniej znajomej. Policjanci dotarli do kobiety i zatrzymali ją w policyjnym areszcie. 27-latka była pod wyraźnym wpływem alkoholu. Kobieta przyznała, że we wtorek wieczorem pojechała na ognisko, gdzie piła piwo, a później będąc pod wpływem alkoholu jechała autem i uderzyła w drzewo. Kobieta usłyszała zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymał w środę mieszkaniec Kalinowa. Mężczyzna oświadczył, że jadąc w kierunku Milewa zauważył jadący w przeciwnym kierunku pojazd marki VW Passat, którego kierowca nie potrafił zachować prostego toru jazdy i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Dodał, że mijając się z nim zauważył, że mężczyzna wyglądał na osobę nietrzeźwą. Wówczas zawrócił i pojechał za nim. Według zgłaszającego kierujący passatem przez cały czas jechał wężykiem, najeżdżał na krawężniki i nie używał kierunkowskazów. Zatrzymał się dopiero na parkingu w Kalinowie, gdzie wysiadł i poszedł do sklepu zrobić zakupy. Zgłaszający dodał, że pod nieobecność kierowcy, pojazd zaczął się staczać, wówczas podbiegł, zatrzymał auto i chcąc uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę, wyjął kluczyki pozostawione w stacyjce. Policjanci przybyli na miejsce zatrzymali 52-letniego mieszkańca gminy Kalinowo, który nie mogąc znaleźć kluczyków, siedział za kierownicą swego samochodu. Mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Wkrótce wszyscy nieodpowiedzialni, będący pod wpływem alkoholu kierowcy, odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry