infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 lipca 2024 roku, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Koncert „Pieśń o wolności”

2019-05-25
4 czerwca 2019 r. (wtorek)
godz. 19.00
sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
wstęp bezpłatny
wejściówki do odebrania w kasie ECK

4 czerwca obchodzimy 30 rocznicę częściowo wolnych wyborów. Z tej okazji Ełckie Centrum Kultury chce przypomnieć nastroje towarzyszące tamtym wydarzeniom.

ECK zaprasza na mini recital Andrzeja Garczarka – poety i kompozytora. W latach 70-tych był on jednym z autorów i wykonawców legendarnego magazynu radiowego Zgryz Macieja Zembatego. W 1981 roku brał udział w Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w gdańskiej hali „Oliwii”. Wykonał tam utwór pt. „Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał”. W 1989 r. na antenie radiowej Trójki emitowane były pierwsze odcinki z trwającego blisko dziesięć lat cyklu autorskiego: Literacko-muzyczny kantor wymiany myśli i wrażeń. W 1994 r. otrzymał nagrodę im. Jonasza Kofty – za twórczość radiową. Jest autorem wielu znanych piosenek i ballad: „Ballada o chłopcach z bazy Sokołowskiej”, „Stachuro, Stachuro – ty już idziesz górą”, „Taksówkarz z Pittsburga”, „Raskolnikow”.

W koncercie weźmie udział Jan Kondrak, który wystąpi w roli śpiewającego konferansjera i przypomni historyczne postacie pieśniarzy sprzeciwiających się rządom totalitarnym, wykonując utwory Boba Dylana, Jacka Kaczmarskiego, czy też Joan Boez.
ie (ECK)

Reklama


do góry